Акумулятор – це джерело струму в якому не витрачаються електроди. Найпростіший пристрій акумулятора складається з двох пластин зі свинцю, які занурені в сірчаному кислотному розчині. Асортимент більшості сучасних магазинів дає змогу без проблем купити акумулятор 24 вольт від ТОВ Квантова Енергія чи інші варіанти АКБ.
У існуючих сьогодні акумуляторах використовуються певні деталі, задіяні системи, що засновані на фізичних та хімічних властивостях певних речовин та металів. Кілька батарей, підключених паралельно чи послідовно, носять назву АКБ (Акумуляторна Кислотна Батарея). Сьогодні далеко не всі акумулятори реально додати до подібного типу, але саме кислотні АКБ є найбільш поширеними. Джерела безперебійного живлення (ДБЖ), які доволі часто використовують в ролі стабілізаторів напруги, також створені на основі акумуляторів. Місткість батарей – один з основних параметрів акумуляторів. Власне це об’єм енергії, якою може живитись підключений електричний прилад з конкретною силою струму в проміжку конкретно виділеного часу, вимірюється в Ампер-годинах.
Базове призначення акумуляторів для електросамоката
Головне призначення акумуляторів – забезпечення безперебійним автономним електроживленням споживачів в момент відсутності основного (кухонне обладнання, побутова техніка та ін.). В сучасних пристроях, акумуляторні батареї виступають в принципі основним джерелом живлення і настільки поширені сьогодні смартфони – чудове тому підтвердження.
Акумулятори та їх характерні відмінності сьогодні
Вид акумулятора визначається використовуваними речовинами та матеріалами в ході його безпосереднього створення.
Існуючі види акумуляторних батарей:
- Нікель-кадмієві акумуляторні батареї, традиційними сферами застосування яких є: медичне обладнання, рації, професійні відеокамери та електроінструмент. NiCd має в складі токсичні метали і не відрізняється особливою екологічністю.
- Нікель-Метал-Гидридні АКБ (NiMH) не включає в складі токсичних металів. Зазвичай застосовується для мобільних телефонів і портативних комп'ютерів.
- Свинцеві акумулятори є доволі економічними для підвищення потужності пристроїв, якими вони живляться, проте вони мають низький внутрішній опір.
- Літій-іонні АКБ (Li‑ion) представляють собою найбільш популярний та часто застосовуваний вид акумуляторних батарей. Літій-іонні акумулятори застосовуються в тих випадках, де основну роль відіграє порівняно висока енергоємність і першорядне значення має найменша маса.
- Літій-залізо-фосфатні акумуляторні батареї, в конструкції яких анод виконаний з графіту та вуглецю з металевою підкладкою, а катод – з фосфату та заліза.
Акумулятори, які будь-які пристрої, потребують базового обслуговування
Коли мова йде про обслуговування, акумулятори розділяються на два базових різновиди — такі, що повинні обслуговуватися, й такі, що не потребують обслуговування. У першому випадку потрібне періодичне поновлення рівня електроліту. Перш за все слід перевірити рівень електроліту у всіх елементах АКБ і, якщо є потреба, то долити дистильовану воду, доводячи рівень електроліту до необхідного рівня. Якщо рівень знизився, потрібно долити дистильованої води. Необслуговувані ж акумулятори не потребують додавання дистильованої води протягом усього терміну експлуатації.